Licensed to Bella Vista High School             Hy-Tek's Meet Manager
                  Sacramento Meet of Champions - 4/30/82                     
                  California State University Sacramento                          
                                Results                                    
 
Event 1  Men Long Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Covington, Fred              Fairfield             23-10.50   NWI
  2 Richardson, Randy            Grace Davis           21-11.00   NWI
  3 Lewis, Tony                  Cordova               21-09.00   NWI
  4 Eugene, John                 Highlands             21-03.50   NWI

Event 2  Women Triple Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Hudson, Sheila               Rio Linda             34-02.00   NWI
  2 Varner, Linda                Fairfield             33-07.00   NWI
  3 Hayes, Lori                  El Dorado             33-06.00   NWI
  4 Ramsey, Arlette              Grant                 32-11.00   NWI
  5 Woods, Susan                 South Tahoe           32-04.00   NWI
  6 Lowe, Monique                Cordova               32-02.50   NWI
  7 Clark, Sheri                 South Tahoe           31-06.75   NWI

Event 3  Women High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Morford, Sheri               Foothill (S)           5-04.00
  2 Davis, Susan                 Colusa                 5-02.00
  2 Wyant, Holly                 Vacaville              5-02.00
  4 Johnson, Keri                South Tahoe            5-02.00
  5 Farrell, Tori                Cordova                5-00.00
  6 Gold, Julie                  Summerville            4-08.00
  7 Malena, Jill                 Casa Roble             4-08.00
 
Event 4  Women Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fagnani, Cari                Summerville           41-10.00
  2 Mitchell, Linda              Willows               41-05.50
  3 Myers, Donna                 Live Oak              39-10.00
  4 Nickerson, Karen             Cordova               38-08.00
  5 Warlick, Tammy               Vacaville             36-08.50
  6 Detinger, Mary               El Camino (S)         36-03.50
  7 Williams, Angie              Cordova               36-02.50
  8 Brown, Karen                 Fairfield             35-04.50
  9 Collins, Michelle            Merced                34-09.00

Event 5  Men Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Siscel, Curt                 Vacaville               166-08
  2 Harte, James                 Mira Loma               155-06
  3 Powell, Brian                Vacaville               152-02
  4 Moore, Rich                  Willows                 147-08
  5 Walker, Joe                  Highlands               145-09
  6 Von Bargon, Randy            Willows                 142-08
  7 Kingery, Unknown             Atwater                 140-09
  8 County, Mike                 Highlands               134-10

Event 6  Men Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hempstead, Melvin            Valley                14-06.00
  2 Taylor, Stuart               Grace Davis           14-00.00
  3 Hepner, Unknown              Atwater               13-06.00
  4 James, Alan                  Fairfield             13-00.00
  5 Richmond, Guy                Mira Loma             13-00.00
  6 Vardanega, David             El Dorado             12-00.00
  
Event 7  Women 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Sacramento                                            49.7h
  2 Luther Burbank                                        49.9h
  3 Cordova                                               50.3h
  4 Vacaville                                             50.4h
  5 Foothill (S)                                          50.5h
  6 Merced                                                50.5h
  7 San Juan                                              51.3h
  8 Rio Linda                                             51.4h

Event 8  Men 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Cordova                                               41.4h
  2 Luther Burbank                                        42.2h
  3 Fairfield                                             43.0h
  4 Highlands                                             43.7h

Event 9  Women 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Donaldson, Kim               Merced                 5:10.4h
  2 Martinez, Suzie              San Juan               5:11.0h
  3 Baumeister, Lisa             St Francis (S)         5:11.5h
  4 Mooney, Jonie                Vacaville              5:11.5h
  5 Montgomery, Laura            Bella Vista            5:14.9h
  6 Foster, Tammy                El Dorado              5:17.0h
  7 Perrin, Theresa              Mira Loma              5:20.3h

Event 10  Men 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hanson, John                 El Dorado              4:12.6h
  2 Kunda, Teddy                 Cordova                4:13.5h
  3 Butterfield, Brian           Lassen                 4:19.0h
  4 Bratton, Unknown             Vacaville              4:19.4h
  5 Anderson, Rick               Cordova                4:31.4h
 
Event 11  Women 100 Meter Hurdles Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Mummy, Kathleen              Amador                   15.3h   NWI
  2 Mazzora, Lori                Willows                  15.8h   NWI
  3 Nicholas, Cris               Bella Vista              16.0h   NWI
  4 Pearson, Denise              Elk Grove                16.0h   NWI
  5 Russell, Cathy               El Dorado                16.4h   NWI
  6 Atkins, Donna                San Juan                 16.4h   NWI
  7 Davey, Lori                  Merced                   16.5h   NWI
  8 Rapozo, Lisa                 Foothill (S)             16.6h   NWI

Event 12  Men 110 Meter Hurdles Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Knowles, Ian                 Valley                   14.8h   NWI
  2 Jett, Rodney                 Hiram Johnson            14.9h   NWI
  3 Williams, Unknown            Vacaville                15.0h   NWI
  4 Williams, Vance              Calaveras                15.0h   NWI
  5 McAlister, David             El Camino (S)            15.2h   NWI
  6 Middleton, Justin            Casa Roble               15.8h   NWI
  7 Holmes, Rich                 San Juan                 15.8h   NWI
  8 Spangler, Fred               El Dorado                15.9h   NWI
  9 Farrant, Unknown             Mira Loma                16.0h   NWI

Event 13  Women 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cook, Lynn                   Cordova                  57.8h
  2 Gallagher, Michelle          Casa Roble               59.5h
  3 Longnecker, Carroll          El Camino (S)            59.8h
  4 Poteet, Mary                 El Camino (S)            60.0h
  5 Green, Unknown               Colusa                   62.2h

Event 14  Men 400 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mabrey, Robert               Fairfield                48.5h
  2 Harris, Kirk                 Cordova                  49.0h
  3 Hines, Mike                  Highlands                49.4h
  4 Brown, Unknown               Grant                    50.4h
  5 Feller, Kirk                 Beyer                    51.0h
 
Event 15  Women Long Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lofton, Lisa                 Foothill (S)          17-11.50   NWI
  2 Sanders, Unknown             Fairfield             17-04.50   NWI
  3 Williams, Marisa             Vacaville             17-01.50   NWI
  4 Rouse, Sybil                 San Juan              16-10.50   NWI
  5 Hawes, Jeanie                Lindhurst             16-08.00   NWI
  6 Silva, Rachelle              Vacaville             16-04.50   NWI
  7 Lowe, Monique                Cordova               16-04.00   NWI
  8 Qualls, Pam                  Luther Burbank        16-00.50   NWI
  9 Young, Unknown               Cordova               15-05.50   NWI

Event 16  Men Triple Jump Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lewis, Tony                  Cordova               45-03.00   NWI
  2 Covington, Fred              Fairfield             44-08.00   NWI
  3 Mueller, Vance               Jackson               43-05.00   NWI
  4 Nelson, Unknown              Atwater               43-02.00   NWI
  5 Thompson, Kevin              Cordova               43-01.00   NWI

Event 17  Men High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Patterson, Mike              Cordova                6-08.00
  2 Morris, John                 Fairfield              6-08.00
  3 Glattke, Ted                 Beyer                  6-08.00
  4 Richardson, Randy            Grace Davis            6-08.00
  5 Chambers, Sean               Highlands              6-04.00
  6 Haeflinger, Mike             Grace Davis            6-04.00
  7 Figures, Gerald              Highlands              6-02.00
  8 Delgado, Rob                 Christian Brothers     6-00.00
  9 Barton, Bryan                South Tahoe            6-00.00

Event 18  Men Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Siscel, Curt                 Vacaville             54-07.50
  2 Von Bargen, Randy            Willows               51-09-50
  3 County, Mike                 Highlands             51-05.50
  4 Powell, Brian                Vacaville             49-04.50
  5 Hagenau, Bill             12 Rio Americano         44-06.50

Event 19  Women Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nickerson, Karen             Cordova                 159-11
  2 Detinger, Mary               El Camino (S)           144-01
  3 Fagnani, Unknown             Summerville             139-08
  4 Warlick, Tammy               Vacaville               133-10
  5 Brahams, Cindy               South Tahoe             115-01
  6 Williams, Unknown            Live Oak                115-00
  7 Brown, Louri                 Cordova                 112-03
  8 Myers, Donna                 Live Oak                113-05
  9 Collins, Michelle            Merced                   94-03

Event 20  Women 100 Meter Dash Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Taylor, Monica               Grant                    12.1h   NWI
  2 Parnell, Brenda              Merced                   12.7h   NWI
  3 Qualls, Pam                  Luther Burbank           12.7h   NWI
  4 Williams, Marisa             Vacaville                12.9h   NWI
  5 Sanders, Unknown             Fairfield                13.2h   NWI
  6 Davis, Unknown               Colusa                   13.6h   NWI

Event 21  Men 100 Meter Dash Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Willhite, Kevin              Cordova                  11.0h   NWI
  2 Hendricks, Pablo             Valley                   11.0h   NWI
  3 Paxton, Greg                 Luther Burbank           11.2h   NWI
  4 Johnson, Tracy               Cordova                  11.3h   NWI
  5 Glance, John                 Mira Loma                11.4h   NWI
  6 Reynolds, Ricky              Luther Burbank           11.4h   NWI
  7 Jones, Steve                 Luther Burbank           11.5h   NWI
  8 Johnson, Charles             Grant                    11.6h   NWI

Event 22  Women 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moss, Jill                   Bella Vista            2:18.3h
  2 Payton, Brenda               El Dorado              2:24.0h
  3 Smith, Aileen                Cordova                2:29.3h
  4 Gayley, Carolyn              Cordova                2:35.8h

Event 23  Men 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Butterfield, Brian           Lassen                 1:55.4h
  2 Brown, Reggie                Cordova                1:59.5h
  3 Drummond, Unknown            Atwater                2:01.3h
  4 Roessler, Unknown            Vacaville              2:04.1h

Event 24  Women 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Day, Laura                   Casa Roble               45.9h
  2 MacDonnell, Kim              Mira Loma                47.4h
  3 Barrett, Linda               Dixon                    47.6h
  4 Nicholas, Cris               Bella Vista              48.2h
  5 Minakel, Unknown             Rio Linda                48.3h
  6 Mummy, Kathleen              Amador                   48.5h
  7 Christensen, Tina            San Juan                 50.2h
  8 Davey, Lori                  Merced                   50.3h
  9 Pearson, Denise              Elk Grove                50.4h

Event 25  Men 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Black, Unknown               Atwater                  37.6h
  2 Matthis, Mark                Valley                   37.6h
  3 Green, Travis                Cordova                  39.1h
  4 Harrigfield, Unknown         Beyer                    39.2h
  5 Miller, Unknown              Rio Linda                40.0h

Event 26  Women 200 Meter Dash Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Taylor, Monica               Grant                    25.2h   NWI
  2 Parnell, Brenda              Merced                   25.9h   NWI
  3 Davis, Cheryl                Merced                   26.4h   NWI
  4 Gallagher, Michelle          Casa Roble               26.7h   NWI

Event 27  Men 200 Meter Dash Varsity
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Willhite, Kevin              Cordova                  21.5h   NWI
  2 Johnson, Tracy               Cordova                  22.7h   NWI
  3 James, Anthony               Grant                    23.0h   NWI
  4 Haynes, Unknown              Sacramento               23.0h   NWI
  5 Mueller, Vance               Jackson                  23.3h   NWI
  6 Ellis, Steve                 Pleasant Valley          23.9h   NWI
 
Event 28  Women 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fuller, Jennie               Mira Loma             11:00.4h
  2 Davis, Darlene               Cordova               11:20.7h
  3 Mooney, Jonie                Vacaville             11:22.2h
  4 Brazelton, Janet             Vacaville             11:59.0h
  5 Banda, Renee                 Merced                11:59.5h
  6 Wilson, Unknown              Highlands             12:11.3h
  7 Rivara, Rainie               Elk Grove             12:18.5h

Event 29  Men 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anderson, Randy              Casa Roble             9:23.5h
  2 Kunda, Teddy                 Cordova                9:30.8h
  3 Biondi, Unknown              Rio Americano          9:33.1h
  4 Rinde, Dennis                Casa Roble             9:43.5h
  5 Anderson, Rick               Cordova               10:00.5h
  6 Cazarez, Unknown             Vacaville             10:03.4h

Event 30  Women 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mira Loma                                           4:01.6h
  2 Foothill (S)                                        4:05.2h
  3 Cordova                                             4:05.6h
  4 Bella Vista                                         4:05.8h
  5 El Camino (S)                                       4:06.5h
  6 Casa Roble                                          4:10.8h
  7 Vacaville                                           4:16.0h
 
Event 31  Men 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Cordova                                             3:21.2h
  2 Fairfield                                           3:24.2h
  3 Valley                                              3:27.8h
  4 Highlands                                           3:28.4h
  5 Beyer                                               3:28.8h